Wieża SKY WALK - Tylko 200 m od naszego obiektu!
Rekreacja

OTWARCIE WIOSNA 2021

W Świeradowie Zdroju powstaje SKY WALK - Świeradów Zdrój. Jest to nowoczesne przedsięwzięcie władz miasta mające zwiększyć atrakcyjność obszarów Świeradowa oraz umożliwić turystom jeszcze lepszy kontakt z narurą i otaczającymi górami.

Czytaj więcej
Sporty Zimowe
Aktywny wypoczynek

Zima to doskonała okazja do uprawiania sportów zimowych. Nasz pensjonat i jego okolica są bogate w liczne atrakcje stworzone z myślą o amatorach oraz profesjonalistach zimowego szaleństwa. To dla nich zostały przygotowane trasy narciarskie oraz inne możliwości, z których warto skorzystać. Cechują je różne długości tras oraz stopień trudności. Dobrze przygotowane trasy pozwalają na zjazd na nartach, jak również na bardzo popularnym snowboardzie. Liczne stoki i wyciągi zapewniają ogromne możliwości, z których można swobodnie korzystać. Taki aktywny wypoczynek to dopływ pozytywnej energii i relaks zapewniany przez całą dobę. Wszystko to w otoczeniu malowniczej przyrody.

Czytaj więcej
Wellness i Spa
Wellness

Sporty zimowe, podróże turystyczne, zwiedzanie i wiele innych atrakcji, które są oferowane w naszej okolicy sprawia, że każdemu należy się chwila odpoczynku. Relaks i komfort jest u nas czymś oczywistym i przykładamy do tej kwestii dużo staranności. W otoczeniu sprzyjającym relaksowi i odpoczynku zapewniamy liczne propozycje związane z masażami, które uspokoją i wyciszą nawet najbardziej zestresowane osoby. Dodatkowo przygotowaliśmy liczne atrakcje pozwalające na odnowę utraconych sił i uspokojenie nerwów.

Czytaj więcej
Aktywny Wypoczynek
Sport

Wyjątkowa okolica zapewnia również dużo atrakcji w sytuacji, kiedy śnieg już stopnieje. Zieleń traw, kwiaty i budząca się do życia natura to doskonała propozycja dla miłośników wycieczek pieszych i rowerów. Liczne trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności oraz długości pozwala sprawdzić się na nich zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Góry Izerskie stwarzają doskonałe warunki do jazdy na rowerze również, dlatego że oferują długie i wyjątkowe trasy. Pozytywnie wpływa to na zdrowie i aktywność, szczególnie, że wędrówka po szlaku sprzyja nowym znajomością i nawiązywaniu kontaktów. Obok wycieczek rowerowych i pieszych, bardzo cenione są spacery z kijkami Nordic walking. Duże grono zwolenników takich rozwiązań można znaleźć każdego roku na szlakach.

Czytaj więcej
Piękno Gór Izerskich
Turystyka

Góry Izerskie kryją piękno o każdej porze roku i położone są na terenie należącym do Czech i Polski. Atrakcyjne od wiosny do grudnia pozwalają na korzystania z licznych atrakcji i możliwości. Ich linia jest częściowo łagodna, dzięki czemu dobrze czują się tu najmłodsi i starsi turyści o rozmaitych zainteresowania. Dzięki temu nawet amatorzy rowerowych podróży cenią obie takie propozycje. Liczne szlaki są dostosowane do podróży pieszych i rowerowych, z kolei zimą góry stają się prawdziwym skarbem do uprawiania sportów zimowych. To warunki, które są idealne tak dla rodzin oraz olimpijczyków.

Czytaj więcej
Uzdrowisko Świeradów Zdrój
Zdrowie

Świeradów Zdrój to wyjątkowe miejsce, które jest otwarte na gości przez cały rok. Oferta jest tak stworzona, że na terenie miasta i w jego okolicach każdy znajdzie coś dla siebie. Duży wybór gastronomii, bazy noclegowej uzupełnia oferta dla turystów. Ci mogą korzystać z licznych szlaków turystyki pieszej oraz rowerowej. W zimie wraz z pojawieniem się śniegu możliwości uzupełnione zostają o różnorodne trasy zjazdowe dla narciarzy i snowboardzistów. Odznaczają się one różną skalą trudności. Dzięki temu, trasy pozwalają korzystać z nich zarówno wytrawnym miłośnikom sportów zimowych oraz amatorom.

Czytaj więcej
Kolej Linowa
Rekreacja

Świeradów Zdrój ma swoją wyjątkową atrakcję, którą jest kolej gondolowa. Należy ona do jednej z niewielu podobnych rozwiązań w całym kraju. To dodatkowo podnosi zalety oferowanych możliwości. W zabudowanej kabinie dostosowanej do ilości ośmiu osób można podziwiać panoramę, która rozciąga się wokoło. Dodatkowo gondole są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Obiekt może funkcjonować przez cały rok, dzięki czemu można podziwiać zmieniający się krajobraz.

Czytaj więcej